Make your own free website on Tripod.com

 

 

 


 
ANNOUNCES
Offer
Oferte
Request
Cereri
Found
Găsiţi
Lost
Pierduţi
Miscellanea
Diverse

UTILITIES

Web Ring
Forum
E-mail List
Free Email
Chat Room
Guest Book
Add Your Site
Send your
dog's photo

Photo Album

Dog Shows'
photos

Screen Saver
Wallpaper
Jokes & Cartoons

Greeting
Cards

Search

Check Your Email

Your Inbox at HOTMAIL
Your Inbox at YAHOO
Your Inbox at Romania on Line
Your Inbox at EXCITE

CACIB ARAD OCT.5.2002
CAC
IB ARAD OCT.6.2002

The dog winning the CACIB title of 5+6 Oct. 2002
will subsequently obtain also the title of Champion of Romania.

Arbitrii / Judges

CACIB ARAD
Oct.5.2002
Cupa Europei Centrale de Est

CACIB ARAD
Oct.6.2002
Cupa Campion Romania

Ing. Cristian Stavarache (RO) Ciobanesti Românesti  
Muntean Petru (RO)

 

Ciobanesti Românesti

  FCI GR.I FCI GR.I
Jovanovic Damir (HR) Deutscher Schäferhund  
Prof. Cenadan Gavril (RO)   Deutscher Schäferhund
Szabo Sandor (H) Chien de berger de Belge (Ciobanesti belgieni)  
Nemec Josef (CZ)   Chien de berger de Belge (Ciobanesti belgieni)/ Komondor, Kuvasz/Mudi/Puli/Pumi/ Ceskoslovensky Vlcak (Lup ceh)
Dr. Jakkel Tamas (H) Komondor, Kuvasz/Mudi/Puli/Pumi  
Nicolaev Virgil (RO) Rest Gr.I  
Iliev Marius (RO)   Rest Gr.I
  FCI GR. II FCI GR.II
Miomar Marcic (YU) Rottweiler
Ing. Papp Vasile (RO) Deutcher Boxer/ Deutsche Dogge/Dogue de Bordeaux/ Dogo Argentino Dobermann
Reisinger Karl (A) Schnauzer/ Dobermann Rottweiler
Dr. Molnar Zsolt (RO) Tchiorny Terrier/ Newfoundland/ Hovawart/ Leonberger/ Pyrenean Sheepdog/ Sarplaninac/ Saint Bernard/ Kavkazskaia Ovtcharka (Ciobanesc Caucazian)/ Sredneasiatskaia/ Berner Sennenhund
Ing. Cristian Stavarache (RO)   Tchiorny Terrier/ Zwergpinscher/ Kavkazskaia Ovtcharka (Ciobanesc Caucazian)
Muntean Petru (RO) Pincher/ Affenpinscher/ Fila Brasileiro/ Shar-Pei/ Bulldog/ Bullmastiff/ Mastino Napoletano/ Tosa  
Nicolaev Virgil (RO)   Rest of Gr. II
 

FCI GR. III

FCI GR. III

Korozs Gabor (H) Terrier Bull Type  
Ing. Lokodi Zsolt (RO) Rest of Gr. III  
Muller Hans (CH)   Terrier Bull Type
Szabo Sandor (H)   Rest of Gr. III
 

FCI GR. IV

FCI GR. IV

Stefan Stefik (SLO) Dachshunde (Teckel)  
Korozs Gabor (H)   Dachshunde (Teckel)
 

FCI GR. V

FCI GR. V

Nemec Josef (CZ) Siberian Husky/ Chow-Chow/ Basenji  
Dr. Schill Roberto (RO) Alaskan Malamute/ Samoyede/ Deutscher Spitz/ Akita/ Shiba  
Dr. Kelemen Atilla (Romania)   Siberian Husky/ Chow-Chow/ Basenji
Marko Medar (HR)   Alaskan Malamute/ Samoyede/ Deutscher Spitz/ Akita/ Shiba and rest of Gr.V.
 

FCI GR. VI

FCI GR. VI

Nagy Istvan (H) FCI Gr. VI  
Stefanescu Cristian (RO)   FCI Gr. VI
 

FCI GR. VII

FCI GR. VII

Muller Hans (CH) FCI Gr. VII  
Nagy Istvan (H)   FCI Gr. VII
 

FCI GR. VIII

FCI GR. VIII

Marko Medar (HR) FCI Gr. VIII  
Dr. Jakkel Tamas (H)   FCI Gr. VIII
 

FCI GR. IX

FCI GR. IX

Stefanescu Cristian (RO) FCI Gr. IX  
Dr. Schill Roberto (RO)   FCI Gr. IX
 

FCI GR. X

FCI GR. X

Dr. Kelemen Atilla (Romania) Sighthounds (Ogari)  
Dr. Urosevic Milivoi (YU)   Sighthounds (Ogari)

Conform cu datele cuprinse în Buletinul de Înscrierere elaborat de organizatorii expozitiei: AChR si Asociatia Chinologica Arad.
Contact: ACh ARAD: str. E. Gojdu nr.5, 2900 Arad Romania. Tel/fax: +40 257 280482. Email: pse@dntar.ro .
Termen de inscriere: 15 sept. 2002